AgroMania Program

Állandó programok:

– Gyermeksarok: játszótér, állatsimogató és farm party gyerekeknek.
– Mercedes teszt drive (Szo.-Va.): 12 órától iratkozás, 13 órától vezetés.
– Helyi termelők vására: termelői vásár több, mint 50 résztvevő termelővel
– Zabasarok: az AgroMania kiállításra a Petry hozza a legfinomabb falatokat. Kövessétek az illatokat.

Agrárakadémia programok:

Szombat, Május 18, 2019

13:00 – 14:00  Hivatalos megnyitó

Kozma Mónika – ügyvezető elnök, Pro Economica Alapítvány
Kelemen Hunor – elnök, RMDSZ
Magyar Levente – miniszterhelyettes, Külgazdasági és Külügyminisztérium Magyarország
Péter Ferenc – tanácselnök, Maros Megyei Tanács
Mircea Dușa – prefektus, Maros megye
Siklódi Csongor – alpolgármester, Nagyernye
Birtalan István-Balázs – elnök, MIET

14:00 – 15:00 Azomureș SA: AZOMUREȘ, mint mérföldkő a helyi és nemzeti gazdaságban. (RO)
15:00 – 16:00 CENTI Cluj-Napoca: Oportunități de internaționalizare prin afaceri și inovare pentru firmel din Transilvania – Simona-Clara Bârsan, a CENTI Kolozsvár igazgatója. (RO)
16:00 – 17:00 Könyvbemutató: Agricultura(Club România kiadó) – Marius Stoian (RO)
17:00 – 18:00 Nucifere Regia SRL: Cultivăm livezi de bunăstare! – Tóth József (RO)
18:00 – 19:00 Sapientia EMTE, Marosvásárhely – Dísznövénytermesztés helyzete Maros megyében – dr. Kentelky Endre (HU)

Vasárnap, Május 19, 2019

10:00 – 11:00 Mirdatod Prod SRL: Drumul brânzei Telemea de Ibănești spre Uniunea Europeană – Bumb Nicu Aurel (RO)
11:00 – 12:00 SC IRUM SA: Noul Tractor Agricol Românesc – Ioana Cristescu – PR szakember (RO)
11:00 – 13:00 UBM Feed Romania SRL: Kihívások a szarvasmarha tenyésztésben – Benedek Alpár, szakértő (HU)
13:00 – 14:00 SAMV Cluj: USAMV CLUJ NAPOCA – TRADITIE SI MODERNITATE – Prof. dr. Roxana Vidican – Mezőgazdasági kar dékánja (RO)
14.00 – 15.00 Digitális székelyföld – Lehetőség a papíron túl – Rácz Attila (HU)
15.00 – 16.00 Milvus Group: Mezőgazdaság – a természettel együtt vagy ellenében – a döntés a gazdáké – Kelemen Katalin – Papp Tamás (HU)
16.00 – 17.00 Milvus Group: Vadkárokról másképp – Miről mesél a másik szemszög? – Domokos Csaba (HU)
17.00 – 18.00 Sikertörténetek: Varga István – Cund / Suciu Petrică – Ideciu (RO-HU)